Spotkania? Tak

Najbliższa impreza: „Narwiański Park Narodowy, nietoperze i ludzie” w Młynarzówce (Narwiański Park Narodowy), 19 kwietnia 2024 r., od 18:00 Zapraszamy!

Poznajemy się jeszcze bardziej. Będzie o dzikich zwierzętach, ich ochronie, pozytywnym wizerunku i o ludziach, którzy poruszają się przez noce w lesie z pasją.

Więcej informacji: tel. 606 998 676.

Start o 18:00 w Młynarzówce – Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Narwiańskiego Parku Narodowego.
Kurowo 10,
18–204 Kobylin Borzymy
kom. +48 663 103 109 poniedziałek-piątek w godz. 7:30-15:30,
tel. +48 505 906 567 e-mail: rezerwacje@npn.pl
e-mail: npn@npn.pl

 

Zakończona impreza: SPOTKANIA PRZYRODNICZE w Supraślu. 

Spotkania Przyrodnicze to propozycja poznawania przyrody w sposób oparty na sięganiu do własnych, indywidualnych przeżyć. Odbędą się zatem pod hasłem „Każdy ma Swój Las”.

Wraz z Centrum Kultury i Rekreacji oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej do Supraśla zapraszamy osoby, które cenią przyrodę w różnych wymiarach. Spotkania te mogą być wydarzeniem, które posłuży lepszemu poznaniu się, dobrej komunikacji i inspiracji.

Aktualizacja 03.04.2024 r.: wszystkie bilety na spektakl 13.04.2024 r. do najmniejszego teatru Polski już się rozeszły;

Aktualizacja 04.04.2024 r.: zarówno na wyprawy (11.04.2024 r.) jak i warsztaty (13.04.2024 r.) przyjęliśmy już komplet zgłoszeń; można jednak nadal zgłaszać chęć udziału, bo kto wie czy wszyscy dotrą w danych terminach; a kontakt może się przydać na kolejne spotkania.

Aktualizacja 12.04.2024 r.: chmury na niebie (i dziś, i jutro), zatem obserwacje gwiazd z panem Łukaszem Lubicz-Łapińskim przekładamy na prawdopodobnie za tydzień 20.04., będzie jeszcze potwierdzenie – (19.04.2024 r.) cóż, znowu mają być chmury….

Wraz z Centrum Kultury i Rekreacji oraz Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej do Supraśla zapraszamy osoby, które cenią przyrodę w różnych wymiarach. Spotkania te mogą być wydarzeniem, które posłuży lepszemu poznaniu się, dobrej komunikacji i inspiracji.

W ramach Spotkań Przyrodniczych odbędą się m.in.:

koncert zespołu Starsabout – nostalgiczne, pełne emocji utwory, melodyjny nastrojowy rock; spotkanie z zespołem po koncercie w restauracji Wspólny Stół;

wernisaż spotkanie z uczniami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu; prace inspirowane m.in. przyrodą Puszczy Knyszyńskiej;

wyprawy terenowe, warsztaty w kilkuosobowych grupach – leśne spotkania i warsztaty filmowe (m.in. dotyczące fotopułapek) nt. odbioru i prezentacji przyrody;
Aktualizacja 04.04.2024 r.: zarówno na wyprawy jak i warsztaty przyjęliśmy już komplet zgłoszeń; można jednak nadal zgłaszać chęć udziału, bo kto wie czy wszyscy dotrą w danych terminach; a kontakt może się przydać na kolejne spotkania;

spektakl teatralny „Matecznik” w Teatrze Łątek w Supraślu – bezpośrednie odniesienie do przyrody Puszczy Knyszyńskiej, Supraśla i twórczości Wiktora Wołkowa.
Aktualizacja 03.04.2024 r.: wszystkie bilety na spektakl 13.04.2024 r. do najmniejszego teatru Polski już się rozeszły;

prelekcje i rozmowy nt. inspiracji przyrodniczych w sztuce,

 

Spotkania Przyrodnicze mają umożliwiać zbliżenie się różnych środowisk związanych z ochroną przyrody i kulturą, w tym oczywiście społeczności lokalnych z Puszczy Knyszyńskiej i jej okolic.

Lasy

Puszcza Knyszyńska
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Puszcza Augustowska
Las wybrany

Bagna

Dolina Biebrzy
Dolina Narwi
Inne „ciekawie nasączone” miejsca

Przestrzeń

Łąka
Pole
Rzeka
Staw
Podziemia

Zrobić krok

Z kim?
Z kimś, kto zabierze w miejsce, które wybierzesz: weźmie do lasu, na bagna, między ludzi – jego podpowiedź, Twój wybór.

Możesz napisać, zadzwonić, zapytać i omówić to indywidualnie:

– telefonicznie: 606 998 676
– mailowo: lasonauci@gmail.com

Preferowany udział indywidualny.
To alternatywa wobec tzw. turystyki masowej, która też ma swoich zwolenników.

Ważne, żeby zaistaniała szansa na ciszę, uważność, i na pewno coś jeszcze – w warunkach, które akurat przy większych skupiskach się nie zdarzają.

U nas – bardziej indywidualnie.
Twój wybór.

Do zobaczenia!

Twoja

Osobista

Przestrzeń

Najbliższe plany

Najczęściej działamy spontanicznie. W odpowiedzi na sygnał (telefon, mail etc.)

Istnieje możliwość dołączenia do naszych działań. Dobra praktyka: wcześniejszy sygnał do nas i konsultacja.